Vize pardubické kulturfabrik – přátelské setkání na dvoře Automatických mlýnů | 19.9.2014 od 17:00

V úterý 23. září 2014 má Zastupitelstvo města Pardubic na svém zasedání rozhodovat o odkupu Automatických mlýnů do vlastnictví města. Přijďte s námi v pátek 19. září 2014 od 17:00 pohovořit na téma budoucnosti této stavby a celého areálu, setkat se nad vizí pardubické kulturfabrik. Materiál, na němž jsme společně s vámi několik posledních měsíců pracovali, je konečně na světě, zastupitelům ho předkládáme jako podklad pro jejich rozhodování. Volně ke stažení ho naleznete zde.

Zveme vás na nádvoří Automatických mlýnů, kde vám zmiňovaný dokument chceme představit – formou několika mini diskusí a drobné výstavy. Pro ty, co vydrží až do konce: hudební tečka: Pítrs a Márdy z Vypsané FiXy pro Mlýny městu!

Program setkání:

17:00 Dětský parlament a jeho představa o mlýnech

Devět zástupců Dětského parlamentu z 8. a 9. tříd pardubických základních škol bude prezentovat své představy o možném využití Automatických mlýnů, aneb jak by to mohlo být dle zástupců „naší budoucnosti“ (představí se zástupci ZŠ Svítkov, ZŠ Bratranců Veverků, ZŠ Štefánikova, ZŠ Družstevní, ZŠ Studánka).

17:30 Co je za námi?

Stručné shrnutí toho, co se za poslední rok a půl kolem Automatických mlýnů událo.

18:00 Pardubická kulturfabrik?

Nástin možného obsahu Automatických mlýnů jako pardubické kulturfabrik.

18:30 Od odkupu k rekonverzi

Z Automatických mlýnů nesmí ani před případnou rekonstrukcí vymizet život. Proč je to pro město a samotné místo tak důležité?

19:00 Hlas veřejnosti

Automatické mlýny a jejich budoucnost jsou již od počátku zcela spontánně věcí veřejnou. Jaké výsledky přinesl workshop s veřejností a dotazníkové šetření mezi pardubickými neziskovkami a příspěvkovkami?

19:30 koncert Pítrse a Márdyho z Vypsané FiXy

Vstup volný

 

Pořádá pracovní skupina Mlýny a iniciativa Mlýny městu! – o. s. Offcity a Divadlo 29 za finanční podpory Nadace Via – fond T Mobile, program Mluvme spolu.

16
Zář 2014
PUBLIKOVAL
RUBRIKA Mlýny městu
KOMENTÁŘE 2 komentáře

2 reakce na : Vize pardubické kulturfabrik – přátelské setkání na dvoře Automatických mlýnů | 19.9.2014 od 17:00

  1. Mária Francová píše:

    Vážení,
    budu delší dobu mimo Pardubice, proto Vám chci jen tímto způsobem vyjádřit podporu ve vaší bohulibé činnosti.
    Mlýnům zdar!
    M.Francová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *